Przyjaciele lasu sadzą drzewa

Partner:

CZY WIESZ, ŻE…?

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla? W miastach regulują klimat otoczenia, łagodzą nagłe zmiany temperatury i zwiększają wilgotność powietrza.

Dlatego zgodnie pojęliśmy decyzję o:

PRZEKAZYWANIU 100% DOCHODU ZE SPRZEDAŻY NASZYCH
EKOTOREB NA SADZENIE DRZEW W CAŁEJ POLSCE.

 

JAK TO DZIAŁA?

Od 2019 roku współpracujemy z Klubem Gaja, polską organizacją ekologiczną, która od lat zajmuje się edukacją społeczeństwa w zakresie ekologii i prowadzi m.in. ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Od 2007 roku program Święto Drzewa realizowany przez Klub Gaja bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew wspieranej przez ONZ. Wszystko po to, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne.

 

x600      WSPÓLNIE POSADZILIŚMY JUŻ PONAD 600 DRZEW.

 

KUP TORBĘ I PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

Zobacz nasze aktualne postępy w sadzeniu drzew

2 listopada 2020 Służewski Dom Kultury, Warszawa

Służewski Dom Kultury, Warszawa

Inauguracja 18. edycji Święta Drzewa

2 listopada 2020

W tym roku mieliśmy zaszczyt zostać partnerem programu Święto Drzewa. Klub Gaja rozpoczął kolejną, osiemnastą edycję Święta Drzewa w Warszawie, a my wraz z nim - jako partner akcji!! Razem z przyjaciółmi Klubu Gaja Magdaleną Popławską, Dagmarą Bąk i Bartłomiejem Topą oraz pozostałymi partnerami i laureatami konkursów Święta Drzewa posadziliśmy jarzęby i grusze w Służewskim Domu Kultury. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu.
3